Věděli jste, že existují i nebankovní hypotéky?

Jakmile je člověk dospělý, tak ho čeká spousta problémů, se kterými se musí potýkat. Jednou z nich je i řešení otázky bydlení, na které není vůbec snadné z vlastních prostředků dosáhnout. Proto jsou na trhu různé formy úvěrů a půjček, díky kterým si sen o bydlení můžete splnit. A nejen o bydlení, ale i o zařízení domácnosti, rekonstrukci, dovolené, novém autě, podnikání atd.

První cesta vás určitě zavede do některé banky. Domluvíte si schůzku a už si razíte cestu za štěstím, Odevzdáte všechny požadované dokumenty a čekáte na vyřízení. V případě kladného vyřízení máte vyhráno, ale bohužel je víc než časté, že banka vás odmítne. Třeba jste jen něco zapomněli doložit, ale to jsou jen slova útěchy, protože obvykle jde o mnohem závažnější důvody. Jako třeba příjmy, registry dlužníků a podobně. V takových případech vám banka v žádném případě nepůjčí. V případě nízkých příjmů by vás ještě zachránil ručitel nebo spoludlužník s vysokými příjmy. V případě záznamů v registrech dlužníků vám už nepomůže nic.

Tak co teď? Vůbec nic. Máte totiž ještě nebankovní hypotéky. Rozdíl v nich není žádný, akorát ten, že je poskytují nebankovní společnosti.

Jinak vše zůstává podobné, a sice ručení zástavou nemovitosti, doba splatnosti až na 30 let, možnost předčasného splacení bez sankcí, žádné poplatky předem atd. Výše úroků se může o něco lišit a odvíjí se od dalších podmínek u konkrétní společnosti. Často nebankovní společnosti nepožadují doklad o příjmech nebo čistý registr dlužníků a tím si kompenzují vyšší úrok.

Na takovou hypotéku pak může dosáhnout skoro každý a vyřešit nejen bydlení, ale i další záležitosti. Často jde totiž o řešení jiných dluhů a dluhovou past, která končí exekucí. Zatím co v bance se s vámi v takovém případě nebudou ani bavit, nebankovky se snaží takové situace řešit s vámi a z peněz, které od nich získáte rovnou vaše problémy vyplatit.