Když hypotéka, tak na družstevní byt

Každý touží po vlastním bytě nebo domě, a proto hledá varianty, jak takový sen financovat. Vlastní úspory obvykle na takové sousto nestačí, a proto se musí žádat o pomoc banka. Když však seženete třeba levnější variantu, jako je třeba družstevní byt, tak s tím vám banka moc nepomůže.

Jak je to možné? Banky totiž neposkytují hypotéky na družstevní byt, ale úvěry kombinované nebo hypotéku se zástavou jiné nemovitosti co je mnohdy zbytečné. A taky je tady fakt, že nepůjčí vůbec v případě, že máte nízké příjmy nebo záznam v registrech dlužníků.

Avšak nemusíte být smutní, protože pokud chcete půjčit peníze, tak nebankovní společnosti mají ve své nabídce také produkty jako je hypotéka na družstevní byt.

V případě, že bytové družstvo souhlasí se zástavou, tak klient nemá vůbec žádný problém a může ručit družstevním bytem. Dokonce není podmínkou ani vysoký plat, mnohdy nejsou podmínkou ani registry dlužníků bez záznamu. Takže na svoje bydlení můžou dosáhnout i klienti s nízkou bonitou.

Každá společnost má podmínky nastavené jinak, a proto i výše úroků se může lišit. Doba splatnosti se pohybuje obvykle do 20 až 30 let i v tomto případě. Vyřízení je rychlé a nemusíte čekat měsíce, než vám někdo sdělí, jestli vaše žádost byla schválena.

Díky nebankovním hypotékám a méně přísným podmínkám můžou dosáhnout na vlastní bydlení i ti, kteří v to již nedoufali a kvůli různým restům jim banky žádosti zamítli. Smluvní podmínky je potřebné si dobře prostudovat a nesouhlasit se vším jen proto, že máte naději na vlastní bydlení. Finanční závazek zůstane ke splácení vám a jen vy víte, jak daleko můžete zajít a jaké máte finanční možnosti a rezervy.

I finanční rezervy je dobré si dopředu naplánovat a počítat s nečekanými situacemi nebo si můžete nechat hypotéku pojistit. Budete tak mít zajištěnou prevenci na dlouhodobou nemoc, ztrátu zaměstnání a tím si zachováte schopnost splácení.