Je ještě možná 100% hypotéka?

Když kupujete nemovitost nebo stavíte, tak zajisté vám nepomůže financování pouze malou částkou a zbytek si musíte nějak klopotně sehnat. Nepomůže vám ani kombinace několika úvěrů, protože se vám takové řešení může značně prodražit. Pomůže vám jedině řádná hypotéka, která dokáže zafinancovat celý váš záměr a vám půjde vše bez starostí.

Zdá se to jako jednoduchá záležitost a vaše kroky zřejmě okamžitě povedou do banky. Pokud jste čistí jako lilie a máte vysoké příjmy, tak získat hypotéku u banky nebude problém. Podmínkou u hypotéky je ručení nemovitostí, a pokud má nemovitost vysokou hodnotu, tak máte šanci získat i vysokou částku hypotéky. Avšak nikdy ne 100% hypotéka.

Maximální možná šance je 95 % a to nejen u banky, ale také u nebankovních společností, a to určitě ne u všech. Výši úvěru určuje také bonita klienta, kterou banky dost přísně zkoumají a stačí sebemenší problém a nejen, že nezískáte tu nejvyšší možnou částku, ale nezískáte hypotéku nakonec vůbec.

Jediná možnost, jak zafinancovat váš záměr celý je jedině hypotéka a nezajištěný úvěr, který doplatí zbývající procenta. Avšak kdo touží po zadlužení několika úvěry, když máte svoje limity? A neplatíte pouze dluhy, ale také poplatky za služby a podobně, které rovněž musíte měsíčně splácet, abyste mohli svítit či používat vodu nebo vytápět plynem. Takže náklady se vám takto značně navýší, ale příjmy obvykle zůstanou na několik let stejné.

Proto je důležité mít v každém případě dostatečné příjmy a stát nohama pevně na zemi, aby z radosti z bydlení nezůstaly jen oči pro pláč, když kvůli neschopnosti splácet o nemovitost přijdete.

Každopádně u nebankovních společností získáte jakoukoliv hypotéku mnohem rychleji a snadněji a třeba i za stejných podmínek jako v bance. Každou smlouvu si je však i v tomto případě potřebné pořádně přečíst a teprve, když jsou podmínky pro vás opravdu výhodné, potom podepsat.