Půjčte si peníze na koupi pozemku

Lidé znají hypotéku jen jako úvěr, který umožňuje koupit dům nebo jej začít stavět. Málokdo však ví, že existuje i hypotéka na pozemek, která nabízí něco trochu jiného. Chcete rozjet podnikání v oblasti zemědělství nebo snad chcete les pro nějaké jiné záměry? Přesně pro tyto potřeby slouží speciální typ hypotéky, který nabízí skoro stejné vlastnosti, jako klasická hypotéka. Zatímco klasickou hypotékou můžete zafinancovat koupi již postaveného domu, stavbu nového nebo třeba odkup nějakého podílu nemovitosti či dokonce stavební pozemek, u hypotéky na pozemek pak můžete zainvestovat do pozemku, který není primárně určený jako stavební parcela. To otevírá zcela nové možnosti, co se týče investic či podnikatelských záměrů.

Jak získat hypotéku na pozemek?

  • Kontaktujte banku či nebankovní společnost, která nabízí tento finanční produkt
  • Zjistěte si účel pozemku, například stavebním povolením nebo katastrem nemovitostí
  • V případě potřeby můžete uplatnit i vyjádření stavebního úřadu
  • Vyřiďte veškeré náležitosti, které jsou s hypotékou spojeny

Je zřejmé, že získat hypotéku speciálně na nějaký pozemek nebude složité. Je však důležité myslet na všechny náležitosti, na které byste neměli zapomenout. Příkladem lze uvést výběr co nejvýhodnějšího úroku vzhledem k celkových nákladů úvěru, a to RPSN. Také není dobré zapomínat na volbu správné doby splatnosti. Zatímco někomu bude vyhovovat například 10 let, pro jiného klienta bude tato doba příliš krátká.

Vždy tedy myslete na to, abyste z daného úvěru získali maximum a nelitovali toho, že jste si jej vzali. Přeci jen každá hypotéka je velká zátěž na mnoho let dopředu, a právě s tímto přístupem byste si měli samotnou hypotéku vybírat. Jakmile však nic nepodceníte, a naopak se postaráte o získání toho nejvýhodnějšího, můžete očekávat jednoduché a kvalitní financování jakéhokoliv pozemku, nejenom toho stavebního.