Chcete hypotéku a máte záznam v registrech dlužníků?

Záznamy v registrech dlužníků dnes už není nic neobvyklého a stačí málo a jste tam. Například se opozdíte s nějakou splátkou, neuhradíte fakturu za mobilního operátora a máte černý puntík, který se s vámi táhne ještě aspoň dalších pět let a nepomůže ani úhrada restu či polepšení se v splácení.

A takový záznam je velice špatný do budoucna, když si budete chtít vzít třeba hypotéku. V bance totiž registry dlužníků lustrují pokaždé, a to od A do Z a nezajímají je ani důvody proč takový záznam máte, takže všechny klienty hází do jednoho pytle. Takže jeden hřích může mít pro vás nedozírné následky a banka se s vámi nebude chtít ani bavit.

Existuje tedy hypotéka bez registru? Naštěstí ano, ale obvykle u nebankovních společností, které mají méně přísné podmínky pro získání. Takže registry dlužníků nebývají pro tyto společnosti vždy problém a půjčí i lidem, kteří jsou třeba v exekuci a potřebují peníze právě na řešení dluhů.

Žádost se podává většinou online a již do 24 hodin je vyřízená, takže nečekáte měsíce na schválení nebo zamítnutí. Podmínkou je, jako i u bankovních hypoték, ručení nemovitostí. A nemovitost ovlivňuje také maximální výši částky, kterou vám společnost půjčí. Obvykle jde o částku do maximálně 95 % z tržní hodnoty, ale při záznamu v registru dlužníků počítejte s nižší částkou.

V případě klasické hypotéky můžete peníze využít pouze na bydlení, ale v případě hypotéky americké jsou peníze určené na cokoliv, takže i na vyplacení dluhů nebo exekucí. Nebankovní společnosti dokonce nabízejí i pomocnou ruku s řešením tohoto problému a jednání s exekutory za klienty.

Vysoký obnos peněz dokáže vyřešit mnoho věcí, a proto hypotéka bez registru bývá jedinou šancí, jak se dostat z problémů. Vždy je však důležité uvědomit si, jestli máte schopnost splácet a výdaje už teď nepřevyšují vaše příjmy.