Hypotéka na pozemek

Máte vyhlédnutou stavební parcelu, na které byste chtěli v budoucnu nechat postavit dům, ale chybí vám finance na její koupi? Pak se neobejdete bez hypotéky.

Pokud máte v současné době vyhlédnutou stavební parcelu, na které byste rádi postavili nebo nechali postavit rodinný dům a chybí vám peníze, za které byste si ji koupili, pak nezbývá než se porozhlédnout po výhodné hypotéce na pozemek, pomocí které byste stavební parcelu mohli koupit a převést ji tak do vašeho vlastnictví. Na nic nečekejte a vydejte se do banky, protože vyřizování nějakou dobu potrvá.

Pokud plánujete i následnou stavbu rodinného domu řešit pomocí úvěru, pak je vhodné myslet na to již na počátku, a to při vyřizování úvěru na pořízení stavební parcely, konkrétně tedy ideálně obojí řešit jednou hypotékou. V opačném případě by pak nejspíš čekaly vyšší poplatky a úroky. Záleží však také na okolnostech a dalších aspektech, samozřejmě i dva úvěry jsou možné.

Pozor si také musíte dát na to, že stavbu rodinného domu musíte stihnout do 24 měsíců od podpisu úvěrové smlouvy nebo v některých případech od doby uvolnění peněz bankou.